Bielsko-Biała - Endokrynolog na NFZ

aktualizacja: listopad 2023 r.

PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA

NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "ENDOKRYNOLOGIA BIELSKA" S. C. IWONA KOPERSKA, MARLENA GRZEGORZEWSKA, ELŻBIETA SARNA-NOWAK

KOMOROWICKA 23
BIELSKO-BIAŁA
tel. (033)822 16 29

PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA DLA DZIECI

SZPITAL PEDIATRYCZNY W BIELSKU-BIAŁEJ

SOBIESKIEGO 83
BIELSKO-BIAA
tel. +48 459 599 010

PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA

KONIOR CLINIC SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA

PSZENNA 11
BIELSKO-BIAŁA
tel. +48 338 157 900

PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Aleja Armii Krajowej 101
Bielsko-Biała
tel. +48 33 810 20 26

Lekarz endokrynolog NFZ w Bielsko-Białej leczy schorzenia związane z układem hormonalnym, gruczołami i ich poprawnym wydzielaniem. Do tego specjalisty przychodzą pacjenci z zaburzeniami hormonalnymi, kłopotami z tarczycą, nadnerczami, płodnością, a także zbytnim owłosieniem bądź trądzikiem. Endokrynolog przyjmuje zarówno mężczyzn, jak i kobiety, a w jego gabinecie można także zrobić badanie USG.

Do lekarza z dziedziny endokrynologii powinno się zgłosić, gdy podejrzewa się u siebie kłopoty z prawidłowym wydzielaniem hormonów. Alarmujące dolegliwości mogące świadczyć o zaburzeniach jednego z gruczołów to m.in. niespodziewany wzrost wagi lub spadek, przesadne owłosienie, trudności z płodnością, duże zmiany trądzikowe, łysienie, a także inne zauważalne zmiany, jakie nie są połączone ze zmianą stylu życia. Lekarz endokrynolog na pierwszej wizycie przeprowadza wywiad z chorym. Może zapytać o dolegliwości, kondycję, zapozna się także z dokumentacją lekarską, jeżeli pacjent, taką ma. W poradniach na fundusz można także liczyć na USG tarczycy w razie potrzeby. Dodatkowo lekarz może zmierzyć ciśnienie i puls, a także dokonać pomiaru wagi ciała. Nie ma potrzeby się specjalnie szykować na wizytę. Warto jednak zabrać ze sobą dokumentację medyczną jeżeli się taką posiada, a także wcześniejsze wyniki badań, jeżeli były wykonywane. Ponadto dobrze wcześniej wrócić pamięcią do wszystkich niepokojących dolegliwości lub je zanotować na kartce.

W gabinecie endokrynologicznym w Bielsko-Białej pacjent może liczyć na szczegółowe badanie, skierowanie na dalszą diagnostykę, a także badanie USG. Dodatkowo lekarz NFZ prowadzi terapię schorzeń tarczycy, nadnerczy, przytarczycy, a także trzustki. Poza tym może skierować na zabiegi operacyjne takie jak częściowe lub całościowe usunięcie tarczycy, operację przytarczycy, usunięcie węzłów chłonnych, operacje raka tarczycy i dużo innych zabiegów związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem hormonów.