Częstochowa - Endokrynolog na NFZ

aktualizacja: listopad 2023 r.

PORADNIA ENDOKRYNOLOGII

WOJEWÓDZKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM. N.M.P.

BIALSKA 104/118
CZĘSTOCHOWA
tel. +48 34 367 30 05

PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA

KAROL JANICZAK

CZECHA 5"B"
CZĘSTOCHOWA
tel. +48 34 362 38 43

PORADNIA ENDOKRYNOLOGII

WOJEWÓDZKI ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ NAD MATKĄ, DZIECKIEM I MŁODZIEŻĄ

SOBIESKIEGO 7A
CZĘSTOCHOWA
tel. +48 34 360 61 35

PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA

SALUMED FRANUSIAK SPÓŁKA JAWNA

ŚLĄSKA 22/1
CZĘSTOCHOWA
tel. (034)361 22 53

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 360 dni
Liczba osób oczekujących: 214

Lekarz endokrynolog NFZ w Częstochowie bada schorzenia związane z układem hormonalnym, gruczołami i ich poprawnym działaniem. Do tego lekarza przychodzą osoby z nieprawidłowościami hormonalnymi, kłopotami z tarczycą, nadnerczami, płodnością, a także zbyt obfitym owłosieniem bądź trądzikiem. Ten lekarz leczy zarówno mężczyzn, jak i kobiety, a w jego gabinecie istnieje możliwość, aby wykonać badanie USG.

Do lekarza zajmującego się endokrynologią powinno się zgłosić, kiedy dostrzega się u siebie problemy z poprawnym działaniem hormonów. Niepokojące symptomy mogące informować o zaburzeniach któregoś gruczołu to m.in. gwałtowny przyrost wagi lub ubytek, nadmierne owłosienie, kłopoty z płodnością, duże zmiany trądzikowe, łysienie, również inne dostrzegalne zmiany, jakie nie są związane ze zmianą stylu życia. Specjalista endokrynolog na pierwszej wizycie wykonuje wywiad z chorym. Może zapytać o symptomy, kondycję, zapozna się także z dokumentacją lekarską, jeśli chory, taką ma. W poradniach na fundusz można także wykonać USG tarczycy jeżeli zajdzie taka potrzeba. Dodatkowo lekarz może zmierzyć ciśnienie i puls, jak również dokonać pomiaru wagi ciała. Nie ma potrzeby się szczególnie szykować na konsultację. Warto jednak zabrać ze sobą dokumentację lekarską jeżeli się taką ma, jak również wcześniejsze wyniki badań, o ile były robione. Oprócz tego dobrze najpierw przypomnieć sobie wszelkie niepokojące symptomów albo je zapisać na kartce.

W poradni endokrynologicznej w Częstochowie chory może liczyć na wnikliwe badanie, skierowanie na dalszą diagnostykę, jak również badanie USG. Oprócz tego specjalista NFZ przeprowadza terapię schorzeń tarczycy, nadnerczy, przytarczycy, podobnie jak trzustki. Poza tym może skierować na operacje takiego typu jak fragmentaryczne lub całościowe usunięcie tarczycy, operację przytarczycy, wycięcie węzłów chłonnych, operacje raka tarczycy i dużo innych zabiegów związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem hormonów.