Gliwice - Endokrynolog na NFZ

aktualizacja: listopad 2023 r.

PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA

OBWÓD LECZNICTWA KOLEJOWEGO W GLIWICACH - SPZOZ

OPOLSKA 18
GLIWICE
tel. +48 32 331 81 50

ODDZIAŁ KLINICZNY MEDYCYNY NUKLEARNEJ I ENDOKRYNOLOGII ONKOLOGICZNEJ

NARODOWY INSTYTUT ONKOLOGII IM.MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE-PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY

WYBRZEŻE ARMII KRAJOWEJ 15
GLIWICE
tel. +48 32 278 99 34

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 79 dni
Liczba osób oczekujących: 172

PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA

SZPITAL MIEJSKI NR 4 W GLIWICACH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

ZYGMUNTA STAREGO 20
GLIWICE
tel. +48 32 330 83 13

PORADNIA MEDYCYNY NUKLEARNEJ I ENDOKRYNOLOGII

NARODOWY INSTYTUT ONKOLOGII IM.MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE-PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY

WYBRZEŻE ARMII KRAJOWEJ 15
GLIWICE
tel. +48 32 278 93 16

PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA

NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ VITO-MED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

RADIOWA 2
GLIWICE
tel. +48 32 302 98 05

PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA

"CORPORA-MED" CENTRUM LECZNICZO-REHABILITACYJNE SP. Z O.O.

RACIBORSKA 21
GLIWICE
tel. +48 32 337 45 40

Lekarz endokrynolog NFZ w Gliwicach bada dolegliwości połączone z układem hormonalnym, gruczołami i ich poprawnym działaniem. Do tego specjalisty zgłaszają się osoby z nieprawidłowościami hormonalnymi, kłopotami z tarczycą, nadnerczami, płodnością, a również zbyt obfitym owłosieniem bądź trądzikiem. Ten lekarz leczy zarówno mężczyzn, jak i kobiety, a w poradni istnieje możliwość, aby wykonać badanie USG.

Do lekarza z dziedziny endokrynologii należy się zgłosić, kiedy dostrzega się u siebie kłopoty z normalnym działaniem hormonów. Niepokojące symptomy mogące informować o zakłóceniach któregoś gruczołu to m.in. gwałtowny przyrost wagi lub spadek, przesadne owłosienie, trudności z płodnością, duże zmiany trądzikowe, łysienie, lub inne dostrzegalne zmiany, jakie nie są wywołane zmianą stylu życia. Specjalista endokrynolog na wstępnej wizycie wykonuje wywiad z chorym. Prawdopodobnie zapyta o symptomy, stan zdrowia, zapozna się również z dokumentacją lekarską, jeśli chory, taką ma. W poradniach na fundusz można również liczyć na USG tarczycy jeżeli zajdzie taka potrzeba. Na dodatek lekarz może zmierzyć ciśnienie i puls, jak również dokonać pomiaru ciężaru ciała. Nie ma potrzeby się specjalnie szykować na konsultację. Dobrze jednak zabrać ze sobą dokumentację lekarską jeśli się taką posiada, jak również wcześniejsze wyniki badań, jeżeli były robione. Oprócz tego dobrze najpierw przypomnieć sobie wszelkie niepokojące objawów albo je zanotować na kartce.

W poradni endokrynologicznej w Gliwicach chory może otrzymać szczegółowe badanie, skierowanie na dalszą diagnostykę, jak również badanie USG. Oprócz tego lekarz NFZ przeprowadza terapię schorzeń tarczycy, nadnerczy, przytarczycy, podobnie jak trzustki. Poza tym może wysłać na operacje takiego typu jak fragmentaryczne lub całkowite wycięcie tarczycy, operację przytarczycy, wycięcie węzłów chłonnych, operacje raka tarczycy i dużo innych operacji związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem hormonów.