Zabrze - Endokrynolog na NFZ

aktualizacja: listopad 2023 r.

PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA - REPTOWSKA

PRZYCHODNIA "MEDICUS" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

REPTOWSKA 20
BYTOM
tel. +48 66 804 85 00

PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA

PRZYCHODNIA LEKARSKA SZOMBIERKI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

ORZEGOWSKA 52A
BYTOM
tel. +48 32 281 97 94

PORADNIA SCHORZEŃ TARCZYCY

ZESPÓŁ PORADNI LEKARSKICH DAMAR SPÓŁKA JAWNA ALINA DWORAK, MAREK ELIAS

PRZEDSZKOLNA 6
RUDA ŚLĄSKA
tel. +48 32 248 03 59

PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA DLA DZIECI

SAMODZIELNY PUBLICZNY SZPITAL KLINICZNY NR 1 IM PROF. STANISŁAWA SZYSZKO SUM W KATOWICACH

3 MAJA 13-15
ZABRZE
tel. +48 32 370 43 34

ODDZIAŁ ENDOKRYNOLOGII DZIECI

SAMODZIELNY PUBLICZNY SZPITAL KLINICZNY NR 1 IM PROF. STANISŁAWA SZYSZKO SUM W KATOWICACH

3 MAJA 13-15
ZABRZE
tel. +48 32 370 42 83

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 116 dni
Liczba osób oczekujących: 269

PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA

OPIFER Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Alojzego Pawliczka 20
Zabrze
tel. +48 32 271 22 80

Specjalista endokrynolog NFZ w Zabrzu leczy przypadłości związane z układem hormonalnym, gruczołami i ich właściwym wydzielaniem. Do tego specjalisty zgłaszają się pacjenci z zaburzeniami hormonalnymi, kłopotami z tarczycą, nadnerczami, płodnością, a także nadmiernym owłosieniem lub trądzikiem. Ten specjalista leczy zarówno mężczyzn, jak i kobiety, a w jego gabinecie istnieje możliwość, aby wykonać badanie USG.

Do specjalisty z dziedziny endokrynologii powinno się zgłosić, kiedy dostrzega się u siebie problemy z poprawnym wydzielaniem hormonów. Alarmujące dolegliwości mogące informować o nieprawidłowościach jednego z gruczołów to m.in. gwałtowny przyrost wagi lub spadek, przesadne owłosienie, trudności z płodnością, liczne zmiany trądzikowe, łysienie, również inne dostrzegalne zmiany, które nie są związane ze zmianą stylu życia. Lekarz endokrynolog na pierwszej wizycie przeprowadza wywiad z chorym. Może zapytać o symptomy, stan zdrowia, zapozna się także z dokumentacją medyczną, jeśli pacjent, taką ma. W poradniach na fundusz można także liczyć na USG tarczycy w razie potrzeby. Na dodatek specjalista może zmierzyć ciśnienie i puls, jak również dokonać pomiaru wagi ciała. Nie trzeba się specjalnie szykować na wizytę. Dobrze jednak przygotować dokumentację medyczną jeżeli się taką ma, a także wcześniejsze wyniki badań, jeżeli były wykonywane. Ponadto warto najpierw przypomnieć sobie wszelkie niepokojące dolegliwości lub je zapisać na kartce.

W gabinecie endokrynologicznym w Zabrzu chory może liczyć na wnikliwe badanie, zlecenie dodatkowych badań, a także badanie USG. Dodatkowo lekarz NFZ prowadzi terapię schorzeń tarczycy, nadnerczy, przytarczycy, a także trzustki. Ponadto może wysłać na zabiegi operacyjne takiego typu jak częściowe lub całkowite usunięcie tarczycy, operację przytarczycy, wycięcie węzłów chłonnych, operacje raka tarczycy i wiele innych operacji związanych z nieprawidłowym działaniem hormonów.